بازرسی آسانسور


بازرسی آسانسور

بازرسی آسانسور و رعایت اصول فنی طبق استاندارد های بین المللی که توسط سازمان کیفیت استاندارد ایران تدوین شده است برای امنیت جانی و مالی افراد در هر مکانی که از آن استفاده می شود الزامی است. امروزه آسانسور ها بدون استثناء در ساختمان هایی با بیش از 2 طبقه به کار گذاشته می شود و از همین رو بازرسی آسانسور و تست فنی و استاندارد آسانسور ها ضروری است و همچنین امروزه دریافت پایان کار ساختمان ها از شهرداری منوط به صدور گواهی سلامت آسانسور ها می باشد که باید پس از بررسی موارد طبق تست ها/چک لیست آسانسور گواهی سلامت و ایمنی صد در صد آسانسور توسط کارشناسان و مهندسین بازرسی آسانسور تایید شود.

بازرسی آسانسور

شرکت نیک بینش کارن با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت کار و امور اجتماعی- مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار با بهره گیری از مهندسین با تجربه جهت صدور گواهی سلامت آسانسور و بازرسی آسانسور  با بیش از ده سال سابقه کار آماده انجام تست آسانسور، بازرسی آسانسور، بازرسی استاندارد آسانسور، در سطح کشور به ویژه در استان تهران و البرز می باشد.

علاوه بر این بازرسی فنی جرثقیل و ایمنی انواع جرثقیل ها ، لیفتراک ها ,  بالابر ها و آسانسور ها از تخصص های این شرکت معتبر می باشد. امروزه به دلیل عدم آگاهی نصابان آسانسور ها و نداشتن دانش کافی در هنگام نصب آسانسور با وجود گذشت بیش از 10 سال از استاندارد آسانسور متاسفانه قوانین استاندارد با اشتباهات و تفاوت های زیادی نسبت به اصول صحیح خود انجام می شود و از این رو در بازرسی آسانسور توسط کارشناسان عدم تطابق های زیادی رخ می دهد و علت آن نداشتن مدیر فنی آشنا با استاندارد آسانسور و کنترل کیفیت در هنگام نصب آسانسور می باشد.

بازرسی آسانسور طبق چک لیست آسانسور

بازرسی آسانسور باید هر 6 ماه یک بار انجام شود تا همواره امنیت کاربران خود را حفظ کند زیرا آسانسور از قطعات مکانیکی و الکترونیکی زیادی تشکیل شده که اختلال در کارکرد هر کدام ممکن است جان افراد را به خطر بیاندازد. قطعات در اثر استحلاک و خوردگی دچار فرسودگی می شودند. در بازرسی فنی آسانسور مواردی از قبیل روشنایی کابین آسانسور، روشنایی موتورخانه ، سیستم های کنترلی، ایمنی، الکتریکی و محرکه آسانسور ، عملکرد قفل ها و درب های کابین و همچنین تست پاراشوت آسانسور و تست سرخوردگی سیم بکسل و بسیاری از مواد تست آسانسور دیگر طبق چک لیست بازرسی فنی آسانسور بررسی می شود.

شرکت نیک بینش کارن تمامی مواد بازرسی آسانسور را با حساست های خاص خود بررسی کرده و با داشتن تکنیسن های نکته سنج کوچکترین موارد را نیز بررسی می کند تا صدور گواهی سلامت آسانسور را با اطمینان کامل به کارفرما ارائه دهد. این شرکت علاوه بر تخصص خود در زمینه ی بازرسی آسانسور در سایر حوزه های بازرسی مانند بازرسی لیفتراک، بازرسی دیگ های بخار، بازرسی فنی جرثقیل سقفی, جرثقیل برجی و موبایل همچنین بازرسی فنی مخازن تحت فشار را به صورت حرفه ای انجام داده و مهندسین صنایع و معادن شرکت نیک بینش کارن سالهاست در این حوزه به صورت کاملا تخصصی کار میکنند. و همچنین از اساتید دانشگاهی در این حوزه هستند.

اهمیت بازرسی آسانسور

این روزها استفاده از آسانسور در زندگی هر کدام از ما زیاد به چشم می خورد و همین ازدیاد آسانسورها در ساختمان ها و برج ها باعث شده است تا امنیت آنها با جان انسانها بیشتر گره بخورد از طرفی هم شرکت ها و بعضا افراد غیر متخصص زیادی به دلیل فروان شدن این وسیله پرکاربرد در زندگی و سود مالی آن به بازرسی آسانسور روی آورده اند ولی تخصص کافی و لازم را در این حوزه ندارند. این افراد  با اشتباهات خود که ناشی از عدم آگاهی و دانش کافی در مورد قطعات فنی و الکتریکی و کارکردها آنها است با جان و مال کارفرما و افراد استفاده کننده از آسانسور ها بازی می کنند.

به همین دلیل انتخاب شرکتی که از نیروهای متخصص و تحصیل کرده در حوزه بازرسی آسانسور بهره می برد اهمیت بالایی دارد. بازرسی آسانسور ها شامل نکات بسیاری تکنیکی و فنی است که رعایت هرکدام از آنها در صدور گواهی سلامت آسانسور ها ضروری می باشد. شرکت نیک بینش کارن با علم به این موضوع و ارزش معنوی بالای کار خود و سابقه بالا و نامب بودن شرکت همواره سعی در انجام کارهای خود به بهترین نحو می باشد. جهت درخواست انجام پروژه بازرسی آسانسور به تماس با ما مراجعه نمایید.

2 پاسخ به “بازرسی آسانسور”

  1. بخشی گفت:

    بازرسی آسانسور را در چند روز انجام میشه؟
    هزینش برای صدور گواهی سلامت چقد هست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 16 =