بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک


بازرسی فنی وایمنی لیفتراک

بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک برای بهبود ایمنی در محیط کار و ارتباطات الزامی می باشد و بازرس لیفتراک باید کلیه اقدامات انجام شده جهت ارتقاء امنیت لیفتراک را بایگانی کرده و کنترل بازرسی از قبیل تغییر، تعمیر، نگهداری را انجام دهد. اهمیت بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک آنقدر بالاست که OSHA در کدها و آیین نامه های خود ذکر می کند که بازرسی لیفتراک باید قیل از شروع هر شیفت انجام شود و یک گزارش از بازرسی فنی لیفتراک رکورد و در فایل بازرسی لیفتراک نگهداری شود . استفاده از یک چک لیست بازرسی لیفتراک کامل به اپراتور کمک می کند تا از امنیت لیفتراک در حین کار مطمئن باشد.

بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک : چک لیست بازرسی

OSHA در زبان استاندارد 29 CFR 1910.178 اعلام می کند که در صورتی که لیفتراک ها در دو شیفت کاری کار می کنند در صورت مشاهده هر گونه نقصی در بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک باید گزارشات ثبت شود و لیفتراک از خدمت برداشته شود تا در فرصت مناسب نسبت به تعمیر  یا تعویض آن اقدام کرد. چک لیست بازرسی لیفتراک باید به روز باشد و مطابق با آخرین تغییرات در استاندارد های روز دنیا در اختیار اپراتور لیفتراک یا بازرس لیفتراک قرار گیرد.

بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک : کارهای خطر آفرین

عدم آگاهی از نحوه کار با لیفتراک از جانب اپراتور لیفتراک یا انجام کارهای غیر اصولی با لیفتراک ها یا بلند کردن اجسامی که فراتر از توان لیفتراک باشد می تواند آسیب های جدی را وارد کند. موارد زیر از جمله کارهای نادرستی است که باید از انجام آنها خود داری کرد تا علاوه بر بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک سلامت لیفتراک عمر طولانی تری را داشته باشد:

1- از برداشتن بارهایی بیش از حد توان لیفتراک خودداری کنید و همچنین بارهای سنگین بیش از حد معین شده در دفترچه مشخصات لیفتراک بلند نکنید.

2- اجازه ندهید که تعمیرکار لیفتراک روی چنگال های لیفتراک جوشکاری کند ، شکل آنها را با فشار یا اهرم تغییر دهد و همچنین آنها را با مته سوراخ کند.

3- از اتصال اجسام به چنگال لیفتراک خودداری کنید زیرا باعث تحمل استرس بر روی لیفتراک می شود.

4- اگر چه بست درام و بوم های قابل حمل را می توانند در چنگال پشتیبانی شوند اما از آنچه که در درام و یا در قلاب بوم وجود دارد آگاه باشید.

5- نباید از لیفتراک برای بلند کردن اجسام با ظرفیت بالا استفاده کرد که مخالف ساق های چنگال لیفتراک نشسته است و یا بلند کردن بارهای بالانس نشده با یک طرف چنگال لیفتراک اشتباه است.

6- هرگز به هیچ یک از بخش های لیفتراک گرمای بیش از حد ندهید ( برای مثال در تعمیرات)

بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک شرکت کارن

شرکت نیک بینش کارن با بیش از 12 سال سابقه فعالیت در زمینه ی تست و بازرسی صنعتی به طور تخصصی بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک و تست لیفتراک را طبق استاندارد های  OSHA و سازمان کیفیت و استاندارد ایران انجام می دهد و بازرسان شرکت کارن پس از بررسی و تست دقیق تمامی اجزای لیفتراک صدور گواهی سلامت لیفتراک را صادر کرده و در صورت بستن قرارداد بازرسی با شرکت کارن . بازرسان با سابقه ما انواع بازرسی های روزانه لیفتراک، بازرسی ماهانه لیفتراک، بازرسی سالانه لیفتراک را با توجه به حجم کار و شیفت کاری لیفتراک های مورد استفاده در انجام می دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 8 =