تست لیفتراک


تست لیفتراک

اگر شما صاحب یک لیفتراک هستید و یا یک اپراتور لیفتراک هستید حتما از اهمیت تست لیفتراک و بازرسی ایمنی لیفتراک مطلع هستید. چنگال های لیفتراک بارهای سنگین تری را نسبت به سایر ماشین های لیفتینگ حمل می کند ولی با این حال اکثر اوقات این ماشین های پر کاربرد در صنعت فراموش شده هستند و یا با آنها بد رفتاری می شود. لیفتراک ها برای امنیت بیشتر باید به طور مداوم مورد تست لیفتراک و بازرسی لیفتراک توسط اپراتور لیفتراک و یا یازرس متخصص قرار بگیرند و بی توجهی به این موضوع عواقب بدی دارد!

تعریف تست لیفتراک

در واقع تست لیفتراک و بازرسی فنی و ایمنی لیفتراک شامل یک بررسی همه جانبه و سیستماتیک، یک معاینه منظم و دقیق از تجهیزات و قطعات لیفتراک و هر ماشین لیفتینگ دیگر است که توسط فرد واجد شرایط جهت شناسایی هرگونه نقص است که ممکن است تبدیل به خطر جدی شود.

فرد دارای صلاحیت یا همان تکنسین تست لیفتراک دامنه بازرسی جامع را تعیین می کند و ممکن است از منابع مختلف مانند راهنمای برای تست لیفتراک استفاده کنند. قرارداد گزارش بازرسی HSE پس از معاینه کامل و بازرسی لیفتراک از تجهیزاتو ادوات لیفتراک پر می شود و به امضای مسئولین مرتبط می رسد.

تست و بازرسی لیفتراک

تست و بازرسی لیفتراک

ویژگی های یک بازرس تست لیفتراک

بازرس لیفتراک باید دارای دانش تئوری و عملی کافی و تجربه تجهیزات لیفتینگ را داشته باشد بنابراین می تواند نقص ها و نقاط ضعف را تشخیص دهد و به درجه اهمیت آنها در کارکرد لیفتراک در رابطه با ایمنی و ادامه استفاده از تجهیزات دست یابد.

بازرس لیفتراک نباید همان کسی که تعمیر و نگهداری روزمره را انجام می دهد و مسئول ارزیابی کار خود است باشد.

بازرس لیفتراک باید کاملا مستقل و بی طرف باشد تا بتواند هدف گیری مناسب داشته باشد.

بازرس لیفتراک باید در استخدام یک شرکت مجزا باشد یا توسط کارفرما از به عنوان عضوی از کارکنان انتخاب شود.

زمان انجام تست لیفتراک

  1. قبل از استفاده از آن برای اولین بار ( مگر اینکه دستگاه دارای اظهارنامه EC انطباق کمتر از یک سال باشد و در سایت مونتاژ نشده باشد.)
  2. پس ار مونتاژ قبل از استفاده در هر مکان (برای تجهیزاتی که نیاز به مونتاژ و یا نصب و راه اندازی قبل از استفاده دارند مانند جرثقیل برجی)
  3. به طور منظم در خدمات (اگر تجهیزات در وضعیتی قرار داشته باشند که باعث بدتر شدن وضعیت لیفتراک شود به احتمال زیاد لیفتراک در موقعیت خطرناک قرار گرفته است.)
  4. تست لیفتراک در فواصل منظم هر 6 ماه و یا 12 ماه بسته به شرایط لیفتراک
  5. تست لیفتراک روزانه و همیشه

توصیه های ایمنی به اپراتور لیفتراک

همیشه اشیاء را با طرف سنگین تر در مقایل تکیه گاه برداربد.

اگر بار بیش از حد بزرگ است برای دیدن اطراف، همیشه در جهت معکوس رانندگی کنید.

همیشه بارهای سبک بردارید و موانع را در نظر بگیرید.

همیشه در تقاطع نقاط کور بوق بزنید

اهمیت تست لیفتراک و بازرسی لیفتراک

شرکت نیک بینش کارن با تست لیفتراک و بازرسی لیفتراک ، بازرسی ایمنی لیفتراک، بازرسی فنی لیفتراک بک بازرسی بی طرفانه و دقیق را همرا با گواهی سلامت لیفتراک ارائه می دهد. بازرسی همه جانبه لیفتراک هم در بخش لیفتینگ و هم در تجهیزات غیر لیفتینگ توسط تکنسین ماهر و آموزش دیده باید انجام شود تا از بروز حوادث و جراحات جلوگیری شود . رعایت و ایمنی و بهداشت در محیط کار باعث باعث حفظ سرمایه و حفظ جان افراد می شود. شرکت نیک بینش کارن علاوه بر تست لیفتراک متخصص در زمینه ی تست آسانسور، بازرسی آسانسور، بازرسی استاندارد آسانسور، تست جرثقیل، بازرسی جرثقیل، تست دیگ بخار، بازرسی مخازن تحت فشار، بازرسی جوش، انواع تست غیر مخرب جوش و همچنین اجرای چاه ارت می باشد. جهت درخواست تست و بازرسی به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 10 =